Maszyny pakujące typu flow-pack

Pakowanie typu flow-pack jest często stosowaną technologią pakowania produktów. Selo dostarcza zarówno różne modele poziomych, jak i pionowych maszyn pakujących typu flow-pack. Ten rodzaj pakowania stosuje się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, niespożywczym i w sektorze produkcji karmy dla zwierząt. Podczas procesu flow-pack tworzywo sztuczne jest owijane wokół produktu i zgrzewane. W ten sposób produkty można szybko i łatwo opakować.

 

Maszyny pakujące typu flow-pack

Dostarczamy trzy rodzaje poziomych maszyn pakujących typu flow-pack: systemy kompaktowe (PA), systemy szybkobieżne (S) i systemy typu klappack (3S).

  • Jeśli chcą Państwo produkować drobne artykuły spożywcze bądź jednosztukowe lub porcjowane opakowania, polecamy zastosowanie kompaktowej poziomej maszyny pakującej typu flow-pack. Dzięki kompaktowej formie urządzenie to nie zajmuje wiele przestrzeni. Możliwe jest wejście łańcucha, wejście taśmy (również w wersji bez mocowania na życzenie – BIP) oraz wejście strun. Selo posiada w ofercie wersję lakierowaną lub ze stali nierdzewnej. Folia opakowaniowa może być doprowadzana z góry lub z dołu, w zależności od zastosowania.
  • Oprócz tego firma Selo dostarcza systemy szybkobieżne (S), które służą do pakowania w szybkim tempie artykułów spożywczych i leków z tackami lub bez. Ponieważ tego rodzaju poziome maszyny pakujące typu flow-pack mają funkcję „on-demand”, nie mają Państwo problemów z pustymi opakowaniami. Również te maszyny są dostępne w wersji lakierowanej lub ze stali nierdzewnej i także w tym przypadku folia może być doprowadzana z góry lub z dołu.
  • Istnieje również możliwość zastosowania systemów typu klappack (3S). Te maszyny pakujące typu flow-pack idealnie nadają się do pakowania świeżych wyrobów mięsnych i sera. Opakowania można wielokrotnie zamykać, ponieważ rozwinęliśmy standardowe opakowanie w tzw. Selo-pack, które umożliwia wielokrotne zamykanie i jest łatwiejsze w użyciu.

Pionowe maszyny pakujące flow-pack są również jedną z opcji do wyboru. Zgrzewają one opakowanie wzdłuż krótkiej krawędzi i są uniwersalne. Umożliwiają one produkcję flow-packów, torebek z płaskim spodem, torebek zgrzewanych quaddro, torebek stojących (opakowania stabilo) oraz torebek stojących do wielokrotnego zamykania.

Najwyższej jakości systemy przetwarzania i pakowania
5 zakładów z ponad 100 pracownikami
Indywidualne i standardowe rozwiązania