O firmie Selo

Firma Selo projektuje i konstruuje systemy na potrzeby przetwarzania i pakowania artykułów spożywczych, karm dla zwierząt, wyrobów farmaceutycznych i produktów niespożywczych. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania: realizacją zleceń zajmujemy się od fazy projektowej do pierwszego uruchomienie całego systemu. Samodzielnie zarządzamy więc kwestiami związanymi z technologią, automatyzacją, inżynierią, montażem, instalacją i obsługą posprzedażną.

 

Oprócz systemów do przetwarzania i pakowania żywności firma Selo już od wielu lat dostarcza sztuczne osłonki do wędlin. Tą dziedziną działalności zajmuje się Selo Verpakking w osobnym zakładzie w Hengelo. Firma Selo Verpakking stała się w ostatnich latach wszechstronnym dostawcą sztucznych osłonek dla branży mięsnej, oferując swoim klientom wskazówki na polu rozwoju produktu oraz wsparcie techniczne w przypadku technologii klipsów i innych zamknięć.

 

Selo ma pięć oddziałów i działa na całym świecie. Siedziba główna znajduje się w Hengelo. Stamtąd obsługiwane są przede wszystkim kraje Beneluksu. Cztery zagraniczne siedziby działają podobnie i obsługują rynki lokalne. Poszczególne oddziały Selo skutecznie wymieniają się ze sobą informacjami i umiejętnościami praktycznymi. Dzięki temu nasi klienci mają dostęp do najnowszych zasobów wiedzy i rozwiązań na polu systemów przetwórczych i pakujących.

 

Selo zatrudnia ponad 100 pracowników, którym przez wszystkie lata działalności udało się zbudować stabilne relacje z klientami. W skład naszego zespołu wchodzą:

  • Iinnowacyjni inżynierowie, którzy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i w oparciu o bogate doświadczenie tworzą koncepcje i maszyny, które budujemy następnie we własnym zakresie.
  • Wysoko wykwalifikowani technicy, którzy zajmują się pierwszym uruchomieniem zaprojektowanych i skonstruowanych przez nas maszyn u klienta, a następnie świadczą usługi w zakresie konserwacji i serwisu.
  • Doświadczeni kierownicy projektu, którzy potrafią przełożyć potrzeby naszych klientów na konkretne propozycje inwestycyjne.

Cały nasz zespół nieustannie dąży do stworzenia pakietu towarów i usług, który będzie spełniał potrzeby naszych klientów. Najważniejsza jest dla nas wysoka wartość dodana Państwa systemów przetwórczych i pakujących.

W 2015 roku firma Selo nawiązała strategiczną współpracę z japońską firmą Omori Machinery Company Ltd. Wieloletnia współpraca tych przedsiębiorstw nabrała jeszcze większego tempa, kiedy Omori Machinery Co. Ltd. została naszym współudziałowcem. Firma Selo stała się w ten sposób również główną bazą dla Omori Europe B.V. Bycie udziałowcem w firmie Selo umożliwia firmie Omori dalszy rozwój globalnej strategii na polu poziomych maszyn pakujących typu flow-pack. Oprócz zwiększenia obrotów, nawiązanie tej współpracy dało firmie Selo możliwość rozbudowy swojej sieci sprzedaży poza Europą.

 

Od momentu założenia Omori Europe w 2015 roku, zarówno Selo, jak i Omori Europe znajdowały się w Eektestraat 1 w Oldenzaal. Tutaj szybko brakowało miejsca. W związku z tym Selo kontynuowała działalność od września 2018 r z nowej lokalizacji w Hengelo (Overijssel). Tutaj znajdziesz wszystko, co dotyczy przetwórstwa żywności, karmy dla zwierząt, przetwórstwa mięsa i elastycznych systemów w zakresie obsługi produktów i robotyzacji.

Najwyższej jakości systemy przetwarzania i pakowania
5 zakładów z ponad 100 pracownikami
Indywidualne i standardowe rozwiązania